Co dělat, když je ve škole hodina volna...

Napsal Radethe.blogerka.cz (») 4. 11. 2010 v kategorii Občasník M., přečteno: 909×
detska-hriste.jpg

M. byla o volnou hodinu venku, ne sama jako obvykle, tentokrát s kamarádkou... Po zakoupení a zkonzumování lahodných produktů z prodejny Fornetti se jim ještě nechtělo jít do školy, nudit se v suterénu a čekat, až z tělocvičny vylezou kluci.

Zamířily na chodník, který vede okolo dětského hřiště. M. se na hřiště dlouze zadívala a kamarádka navrhla, že by se tam mohly podívat... Ale asi ji překvapilo, když tam M. skutečně zamířila. Na cedulce je psáno "od 3 do 14  let", ale proč by se nemohly jít pobavit i starší "děti"? Konkrétně jedno 17leté (M.) a druhé 16leté.

Jako první vzaly útokem žlutou houpačku pro čtyři osoby a zásobily jedna druhou pořádnými "drncáky", jako za dětských let. Chudinka houpačka. Na dalších houpačkách, těch visících a skutečně houpacích, proklínaly své dlouhé nohy, které byly značně namáhány nutností být skrčeny nebo nataženy po ne krátkou dobu.

Na barevném provazovém kolotoči M.nejdřív nechápala, jak se nasedá na malá dřevěná sedátka a pak byl také docela problém se z nich na konci vymotat... A navíc nebyla v dohledu žádná dobrá duše, která by mohla být hnací silou kolotoče, takže tam obě dívky jen seděly a smály se své smutné situaci.

Na hřišti je také malý komplex složený z tunelů, provazových mostů a skluzavek, všichni víme co má M. na mysli. Jen tak tak se M. vešla do červeného tunelu, ale úspěšně se vynořila na druhé straně. Zkritizovala most, který se nehoupal, ačkoli bez houpací funkce bylo asi zbytečné vyrábět ho z prken spojených provazy, a slezla po žebříčku dolů.

Na tyči mezi dvěma sloupy napadlo M., že zkusí výmyk, ale odradil ji poměrně nestabilní materiál pod jejíma nohama. A na tyči, určené ke šplhání, stačilo jedno přitáhnutí a už se nabízí možnost kochat se krásami kladenského sídliště.

Všechny akce byly náležitě zdokumentovány (kamarádčiným fotoaparátem v mobilním telefonu asi třemi fotografiemi) a byl čas vydat se v šedivě zaprášených kozačkách ke žluté budově gymnázia. Navíc by nebylo moc správné pobývat déle na hřišti, ke kterému přicházela malá holčička s tatínkem...

M.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentování tohoto článku je vypnuto.