Sharon den Adel

Napsal Radethe.blogerka.cz (») 3. 2. 2011 v kategorii Osobnosti, přečteno: 8356×
sharon-den-adel-within-temptation-3972921-832-1248.jpg

Sharon Janny den Adel se narodila 12. července 1974 v jižním Nizozemsku (Waddinxveen). Spolu s partnerem Robertem Westerholtem je známá jako jedna ze zakládajících členů holandské hudební skupiny Within Temptation (žánry: alternative metal, gothic metal a symphonic metal).

Před Within Temptation byla Sharon spolu s  Robertem členem skupiny Voyage, s kterou vydala píseň „Frozen“ (nezaměňovat s písní stejného názvu od Within Temptation). Její hlas hraje hlavní roli ve výsledném zvuku skupiny, ale nikdy neměla ráda trénování hlasu, učila se pouze posloucháním a procvičováním písní, které měla ráda.

Před tím, než se stala opravdovou zpěvačkou, pracovala pro módní společnost. Po úspěchu, který přinesla „Ice Queen“, byla nucena své práce nechat. Avšak své odborné znalosti módy stále uplatňuje…„Navrhuji oblečení pro sebe a ostatní členy skupiny, dělám to, protože mě to baví. Pracuji společně s jedním návrhářem. Ráda modely kreslím, ale nechci pak šaty nebo trička vyrábět. To udělá někdo jiný. Já to jen nakreslím a dokončím s návrhářem. Ptám se kluků, co je pro ně pohodlné, protože když jste na pódiu, je velmi důležité, jak se cítíte. A já znám jejich vkus. Je pro mě velmi jednoduché jim věci obstarat nebo pro ně navrhnout něco vlastního.“

Sharon-den-adel-within-temptationF493b89eea-22058345-o2

Od 13 let vystupovala s mnoha skupinami, včetně blues rockové skupiny Kashiro, než se roku 1996 připojila k Within Temptation. Sharon spolupracovala s několika různými interprety, jako je například Armin van Buuren, After Forever, De Heideroosjes a Delain. Nazpívala část určenou postavě Anny Held v projektu Avantasia a část rockové opery Into the Electric Castle (Ayreon). Nazpívala také vokály k písním Are You The One? (Timo Tolkki), In And Out Of Love (Armin van Buuren, album Imagine z roku 2008), No Compliance (Delain, album Lucidity) a několika dalším.


Sharon-den-adel-within-temptation-3972859-591-886 20080814withintemptationrockenfrance05
Sharon uvedla, že její nejtrapnějším momentem s Within Temptation bylo…„když jsem se nemohla dostat z šatů při výměně kostýmů uprostřed koncertu. V zákulisí jsem se převlékala do jiných šatů a zip se nechtěl rozepnout. Zbytek skupiny hrál už třikrát tu samou hudbu a já neměla jinou možnost než jít opět na pódium v těch samých šatech s polorozepnutou zadní částí a snažit se to zakrýt, zatímco jsem zpívala a různě se pohybovala. Po písni jsem publiku vysvětlila, co se stalo, protože všichni předpokládali, že něco nebylo v pořádku, a zasloužila jsem si velký potlesk. S „trochou“ provázků držících šaty na místě jsem show dokončila.“

11770-sharon2Sharon2

Se svým dlouholetým přítelem Robertem má dceru jménem Eva Luna, která se narodila 7. prosince 2005. Sharon čekala Evu v průběhu turné s deskou The Silent Force a před porodem nechtěla vědět, jestli to bude kluk nebo holka.

22. února 2009 Sharon oznámila, že je podruhé těhotná. Oficiální web skupiny pak 1. června 2009 oznámil narození Robina Aidena Westerholta. Byl narozen předčasně, po 32 týdnech a 6 dních.

Kvůli komplikacím při jejích minulých těhotenství bylo turné v roce 2011 odloženo z jara na podzim, aby nedošlo k ohrožení třetího očekávaného dítěte. "Abychom byli upřímní, vůbec jsme to neplánovali. Ale jsme šťastní, protože naše děti jsou naším bohatstvím," oznámili rodiče.
Robert-westerholt-sharon-den-adel-large-msg-116792626706 Sharon-den-adel-within-temptation-3972928-832-1248
Sharon uvádí, že vztah mezi ní a Robertem nepůsobí žádné konflikty ve skupině…“když jste hodně na cestách, ze skupiny a ostatních lidí se stane jedna rodina. Takže fakt, že Robert je můj přítel, opravdu nemá vliv na ostatní.“ Ale nechala se slyšet, že i když je „prostě jedna z kluků…většinu času“, když má dost toho, že je jediná žena ve skupině, tráví čas s techničkou Debby a „baví se o ženských věcech“. Kdyby měla být uvězněna na opuštěném ostrově, tvrdí, že by „si s sebou vzala Roberta a kytaru“.


200811302212-withintemptation-eindhoven-rez-6079 20080814withintemptationrockenfrance05_3
* V dnešní době žije blízko města Gouda v Nizozemsku, ale žila už i v mnoha jiných zemích.

* Má dvě kočky se jmény Haplo a Lola.

* Nejí červené maso.

* Oblíbená hudba:
Arid, Tori Amos, Heather Nova, Type O Negative, Paradise Lost, Björk, Alanis Morisette, Nirvana, Pearl Jam, A Perfect Circle, Ayreon, The Verve, Orphanage, Annie Lennox, Enigma, HIM, Bob Marley,

* Oblíbené filmy:
X-Men, Statečné srdce, Interview s upírem, Dracula, Legenda o vášni, Ospalá díra, Pomáda, Blbý a blbější, Tanec s vlky

Within-temptation-640x320Within-temptation-bekefeesten-bathmen-01


Text jsem složila z několika částí, které jsem se pokusila nějak rozumně přeložit z angličtiny, a doplnila několika informacemi z českých zdrojů.

M.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentování tohoto článku je vypnuto.